FORGOT YOUR DETAILS?

Oferta! -10%

Supair ALTIRANDO LITE

837,00

La ALTIRANDO LITE és una cadira lleugera i comfortable, dissenyada per a complir les expectatives dels entusiastes del Hike&Fly així com els pilots que busquen una jornada a la muntanya. Aquesta cadira també és vàlida per als vols locals amb el mínim d’equipament.

Neteja
SKU: altirando-lite Categoria: Etiquetes: , ,

Detalls

ALTIRANDO LITE

LLEUGERESA, COMFORT, SEGURETAT PASSIVA I AIRBAG PRE-INFLAT

La ALTIRANDO LITE és una cadira lleugera i comfortable, dissenyada per a complir les expectatives dels entusiastes del Hike&Fly així com els pilots que busquen una jornada a la muntanya. Aquesta cadira també és vàlida per als vols locals amb el mínim d’equipament. La ALTIRANDO LITE té totes les característiques d’una cadira amb alta seguretat passiva.

La cadira Altirando LITE és una bona combinació entre robust i lleuger gràcies a una eficient tria de materials així com un desenvolupament optimitzat. Arnés reversible de Hike&Fly amb una motxilla totalment equipada i un arnés completament nou per a una immillorable experiència de vol. La combinació perfecta per a viatjar lleuger i equipat.

Altirando Lite disposa d’un nou Airbag preformat gràcies a varilles de Nitinol que el fa operatiu immediatament.

Disposa d’una estructura híbrida amb els avantatges d’un arnés amb taula i de cames separades, amb un gran comfort i molt bon comportament en vol: “bonic i fàcil”. Cordar-se l’arnés és ràpid, simple i segur, amb només 2 tanques.

L’Altirando LITE és un arnés de progressió, el què implica un alt nivell de seguretat passiva. Transició fàcil i intuïtiva de córrer a seure. L’arnés és estable, però no minva les prestacions de la vela. Accelerador fàcil gràcies a la posició de les politges.

CARACTERÍSTIQUES:

PILOTATGE

  • Hike & Fly / local / Vol de untanya
  • Posició de vol dreta o semi-reclinada

SEGURETAT

  • Airbag pre-format
  • Protecció complerta d’Airbag
  • Paracaigudes sota la taula (7l)
  • Mosquetons automàtics de 30mm

EQUIPAMENT / COMFORT

  • Recolzament esquena espuma rígida
  • Politges
  • Pre-equipada per a reposa-peus
  • Taula cadira de polipropilè

EMMAGATZEMATGE

  • Cinta de compressió
  • Com a cadira:
    • Bossa dorsal gran
    • Butxaques laterals
  • Com a motxilla
    • Butxaca dorsal amb cremallera
    • Butxaca amb cremallera al cinturó
    • Butxaca lateral
    • Suport per a pals de caminar

AJUSTAMENTS

  • Regulació inclinació esquena
  • Llargada espatlleres
  • Amplada ventral

MATERIALS

  • Nylon 210D Ripstop
  • Nylon 210D Honeycomb

CERTIFICACIÓ

  • Norm LTF
  • Norm EN

 MESURES:

MIDES CADIRES SUPAIR

SMLXL
Alçada pilot (cm)155 /175170 /185180 /195190 /205
Pes pilot (min – max) (kg)60 – 8065 – 8570 – 10090 – 120
Pes cadira (g)2750292030603260
ALlargada esquena (cm)62657175
BLlargada recolzament esquena (cm)31343840
CLlargada seient (cm)44464850
DAmplada seient (cm)37394143
EAltura mosquetons (cm)43454548
FDistància entre mosquetons (cm)36 – 4437 – 4538 – 4840 – 50

Informació addicional

Pes5 kg
Dimensions40 × 30 × 30 cm
Talla

S, M, L, XL

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar un comentari.

També us recomanem…

TOP