FORGOT YOUR DETAILS?

Oferta! -12%

Supair Strike 2

1.420,00 1.249,00

Lleugeresa, precisió i seguretat són les paraules clau de l’STRIKE 2. És l’herència de la nostra llarga experiència amb cadires de hike and fly, especialment en competició. L’STRIKE 2 és el resultat de la nostra STRIKE X Alps 2019 i té les mateixes característiques que la nostra STRIKE 1.

Neteja
SKU: N/A Categoria:

Detalls

STRIKE 2

CADIRA DE COMPETICIÓ I HIKE & FLY

Lleugeresa, precisió i seguretat són les paraules clau de l’STRIKE 2. És l’herència de la nostra llarga experiència amb cadires de hike and fly, especialment en competició. L’STRIKE 2 és el resultat de la nostra STRIKE X Alps 2019 i té les mateixes característiques que la nostra STRIKE 1.

SUPAIR STRIKE 2

SUPAIR STRIKE 2

Talles: S / M / L / XL
Pes: 2025g talla M en mode estàndard
Color: Negre

STRIKE 2

Comparada amb l’STRIKE 1, és més ergonòmica, més còmode i més flexible, gràcies particularment a la protecció inflable (opcional). Està dissenyada per a pilots de hike and fly, ja sigui a nivell competitiu com d’esbarjo. També pot ser l’arnès principal de pilots de cross que busquin lleugeresa.

Facilitat d’instal·lació i seguretat a l’hora de tancar-lo als 2 mosquetons principals. L’arnés s’obre i es tanca completament directament als mosquetons principals, sense cap altre tanca  i en només 2 punts.

La nova geometria permet una millor transmissió de sensacions de la vela al pilot, fina i sensible i regulable amb la cinta ventral.

La comoditat és plena amb la protecció amovible / taula, i la geometria dels ancoratges del carenat permet una posició natural i relaxada de les cames.
Com a opció, es pot demanar una nova protecció inflable homologada per estalviar pes (65g) i sobretot, volum transportat a la motxilla. Ideal per a competicions de hike and fly.

Per aterratges en muntanya o turbulència, la cadira permet pilotar amb una posició asseguda i amb les cames penjant.

A l’envol, la carrera és fàcil (arnés lleuger amb cintes a les cames), la transició a la posició de vol és òbvia.
En vol, permet regular la geometria i morfologia per adaptar-la a cada pilot.

L’STRIKE 2 s’ha dissenyat per a ser volada amb tan amb mosquetons d’alumini com connectors de Dyneema. Això alleugereix el material i fixa els camals, com amb la cadira X-Alps. És necessari posar-se la cadira com un talabard. Aquest és el “mode de competició”.

Les talles de l’STRIKE 2 s’han revisat, amb l’addició de la talla XL, homologada fins a 120Kg. Això permet que la cadira sigui apta per a pilots de 160cm a 200cm.

CONFIGURACIÓ A GUST DE CADA PILOT:

MODE COMPETICIÓ: 1820g (Talla M, completament equipada, a punt per volar)

En aquest mode, la vela s’uneix amb els Supair Connect (opcionals) i la cadira es posa com un arnès d’escalada. La protecció dorsal és la BUMP inflable (opcional). Sense placa de protecció ni mini-taula de seient.

MODE LIGHT: 1985G (Talla M, completament equipada, a punt per volar)

La mateixa configuració que la COMPETICIÓ, però amb mosquetons Grivel Plume!

MODE ESTÀNDARD: 2025g (Talla M, completament equipada, a punt per volar)

Amb aquesta configuració la cadira es pot obrir completament gràcies als mosquetons Grivel Plume. La protecció dorsal és la versió original, d’escuma. Es vola sense la placa de protecció/comfort.

MODE COMFORT: 2200g (Talla M, completament equipada, a punt per volar)

Amb aquesta configuració la cadira es pot obrir completament gràcies als mosquetons Grivel Plume. La protecció dorsal és la versió original, d’escuma. Es vola amb la placa de protecció/comfort.

COMPARAT AMB L’STRIKE 1

  • Nou sistema de tancament, sense bucles, directament als mosquetons. Evita haver de passar la cama dreta com amb l’Strike 1, tot conservant la seguretat de l’anti oblit, natural amb 2 punts de tancament. Tancant un sol ancoratge la cadira ja és segura.
  • Nova geometria més sensible. La cadira transmet millor (una mica més inestable) i el pilotatge és més precís.
  • La cinta d’unió del paracaigudes està totalment integrada: va guiada per dins la funda tancada amb cremallera.
  • Nova geometria de regulació del carenat. Les cames es mantenen soles.
  • Nova geometria de la cadira, que permet una posició de vol més recta, amb el centre de gravetat enrederit.
  • La cadira és més resistent. homologada a 120Kg en comptes de 100Kg. Ancoratges del paracaigudes d’emergència reforçats.
  • Talles revisades amb l’addició de la talla XL. Permet ser volada per pilots de 160cm a 200cm de manera còmoda i amb un bon ajust.

RECOMENACIONS

L’STRIKE 2 és una cadira molt lleugera. S’ha reforçat en comparació a l’STRIKE 1, tot i així, la utilització fora del domini del vol pot provocar un desgast prematur de la cadira. Els cursos SIV no es recomanen amb aquesta cadira.

L’STRIKE 2 és una cadira destinada als pilots experimentats i no l’aconsellem com a primera cadira carenada.

CARACTERÍSTIQUES :

PILOTATGE

Competició Hike and Fly
Posició dreta a semi reclinada
Per a pilots avançats

SEGURETAT

Bumpair Strike 2
Paracaigudes ventral amb cintes d’unió a les espatlles
Seient de cames separades auto-estable
Sistema de tancament de 2 punts als mosquetons principals
Mosquetons Grivel Plume

COMFORT

Taula de seient de carboni desmuntable
Carenat integrat
Accelerador lleuger de doble pedal adaptat al carenat
Reposapeus de fibra de carboni
Porta instruments a sobre del contenidor de paracaigudes
Pre-equipada per a sistema d’hidratació
Politges de 20mm Zelden

EMMAGATZEMATGE

Compartiment dorsal d’emmagatzematge
Butxaca lateral al carenat
Butxaca sota la taula a la part davantera (pes màxim 3 Kg)
Butxaca sota el cockpit

REGULACIONS

Regulació de les cintes de les espatlles
Regulació de la ventral
Regulació del respatller amb suport lumbar addicional
Regulació de llargada del carenat
Regulació d’inclinació del carenat

MATERIALS

Nylon 210D Ripstop
Nylon 40d
Cinta Dyneema

HOMOLOGACIÓ

Norma LTF
Norma EN

MIDES:

SUPAIR STRIKE 2

SMLXL
Alçada pilot (cm)155/170170 /185180 /195180-195
Pes Pilot (mini – maxi) (kg)50 – 8065 – 8570 – 10070-100
Pes cadira (mode standard) (g)2025
ALlargada esquena (cm)58656872
BRegulació d’inclinació esquena (cm)34,536,53941
CLlargada seient (cm)45454747
DAmplada seient (cm)33333535
EAltura mosquetons (cm)40404244
FDistància mosquetons (cm)38-4638-4640-4840-48
GLlargada carenat (cm)9196103108
HomologacióEN 1651 : 1999EN 1651 : 1999EN 1651 : 1999EN 1651 : 1999
Màxim volum contenidor paracaigudes ( Litres)4,5 L4,5 L4,5 L4,5 L

LLIURAMENT

La cadira es lliura amb:

  • Mosquetons Grivel Plume
  • Taula de seient de fibra de carboni
  • Reposa peus de fibra de carboni
  • Taula de Protecció/comfort
  • BUMP
  • Accelerador lleuger 2B LIGHT SPEEDBAG
  • Kit de reparació
  • MAnual d’usuari

OPCIONS:

Informació addicional

Pes3 kg
Dimensions40 × 40 × 30 cm
Talla

S, M, L, XL

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar un comentari.

També us recomanem…

TOP