FORGOT YOUR DETAILS?

Oferta! -20%

Swing Mito

2.552,00

La vela d’escola amb més seguretat passiva del mercat gràcies al innovador sistema RAST, tant si estàs aprenent o voles ocasionalment la Swing Mito et brinda l’última teconologia per facilitar l’aprenentatge i poder gaudir de la màgia del vol sense preocupacions.

Neteja
SKU: 10182 Categoria: Etiquetes: , , , , ,

Detalls

La primera vela del mercat a incorporar el sistema RAST!

A més del doble modelatge 3D amb nas de tauró i mini costelles internes que milloren aerodinàmica a vora d’atac i de fuita o les bandes simplificades de 3 línies per facilitar la revisió, es el primer parapent del mercat que compta amb la nova patent de Swing anomenada RAST, una vàlvula transversal que davant d’una incidència en vol permet mantenir la meitat anterior pressuritzada garantint una major superfície alar quan tenim una plegada, fent que giri menys graus en cas de plegada asimètrica o que reobri més ràpid si tenim una plegada frontal.

I no només això, en condicions d’inflada amb vent fort la vàlvula actua a la inversa, deixant la meitat anterior sense pressió i reduint d’aquesta manera la superfície alar, aquest comportament minimitza el moment de tracció i una vegada la tenim a sobre del cap pressuritza sencera per poder sortir a volar.



Colors disponibles

*Possibilitat de personalitzar el teu disseny per 260€, envia’ns la teva configuració a info@entrenuvols.com, trobaràs el configurador a l’apartat COLOR de la pàgina de swing.

Detalls Tècnics

MitoXSSML
Homologació LTFAAAA
Homologació CENAAAA
PTV (kg)55 – 8070 – 9585 – 110100 – 130
Calaixos34343434
Superfície (m²)23262932
Superfície projectada (m²)19,9422,5425,1427,74
Envergadura real (m)10,5611,2211,8612,45
Envergadura projectada (m)8,579,119,6210,11
Allargament real4,854,854,854,85
Allargament projectat3,683,683,683,68
Pes de la vela (kg)4,8kg5,2kg5,6kg6kg
Tassa de caiguda mínima aprox.(m/s)1,11,11,11,1
Velocitat màx. 100% accel. aprox.(km/h)47474747
Màxim planeig (frens lliures aprox.(km/h)38±138±138±138±1

 

Manual
Fitxa d’inspecció

Més informació a http://www.swing.de/mitowip-es.html

Informació addicional

Pes6 kg
Dimensions70 × 40 × 20 cm
Color

COSMIC, FIRE, LIME, SUNRAY, TANGERINE

Talla

XS, S, M, L

Homologació

EN A

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar una ressenya.

TOP