FORGOT YOUR DETAILS?

Oferta! -23%

Swing Arcus 2 RS

3.990,00 3.072,00

Puja el teu nivell de vol sense sobrepassar el teu nivell de pilotatge – aquest és l’objectiu de disseny de l’ARCUS 2 RS.

Neteja
SKU: N/A Categoria: Etiquetes: ,

Detalls

ARCUS 2 RS

… experimenta el teu nivell superior!

Puja el teu nivell de vol sense sobrepassar el teu nivell de pilotatge – aquest és l’objectiu de disseny de l’ARCUS 2 RS.

L’ARCUS 2 RS està basada en la exitosa i ben provada NYOS RS. Amb un pèl menys d’allargament, una nova combinació de materials resistents i parant molta atenció al detall, hem redissenyat completament la vela i l’hem adaptat a pilots que es senten còmodes al sector mig de la categoria EN B. Amb 57 calaixos i un disseny elegant, dibuixa el seu alt rendiment, però la sensació de vela compacta en vol immediatament inspira familiaritat amb un alt factor de tranquil·litat i promet gaudir en vol.

  • EN B “mitja” de bon rendiment i 57 calaixos
  • Combinació de materials lleugers i resistents
  • RAST: més control i comoditat

Per a qui és l’ARCUS 2 RS?

Els pilots ambiciosos que volen entrar a la categoria EN B es sentiran tant còmodes sota l’ARCUS 2 RS com els pilots experimentats que baixen d’una categoria superior, que trobaran un alt nivell de seguretat passiva amb un bon rendiment

A les primeres tèrmiques, notaràs els gens de la germana gran, la NYOS RS. Gràcies al seu tacte extremadament precís, l’ARCUS 2 RS, et porta dalt de tot de manera divertida i et prepara per una transició on notaràs el seu rendiment. L’estabilitat de la vela i el RAST optimitzat et donaràn la confiança per provar noves coses i volar més lluny del què mai havies volat.

CARACTERÍSTIQUES

ARCUS 2 RSXS*SMLXL
Homologació LTFBBBB
Homologació ENBBBB
Rang de pesos homologat – min/max55-7575-9585-10595-115110-135
Rang de pesos recomanat – min/max80-9592-105102-115115-135
Calaixos5757575757
Superfície real (m²)25,026,82933
Superfície projectada (m²)21,523,12528,4
Envergadura (m)11,61212,513,3
Envergadura projectada (m)9,19,710,010,5
Allargament5,45,45,45,4
Allargament projectat4,24,24,24,2
Pes (kg)4,85,15,45,8
Mínima tassa de caiguda (m/s)**1,01,01,01,0
Velociutat màx. (km/h)**50±250±250±250±2
Vel. a mans lliures (km/h)**38±138±138±138±1

* en procés
** Les dades de rendiment depenen de la càrrega alar, les condicions atmosfèriques i de la cadira feta servir, així com de la posició del pilot

COLORS

Arcus 2 RS

Informació addicional

Pes5 kg
Dimensions70 × 40 × 20 cm
Talla

XS, S, M, L, XL

Color

FLAME, LIME, Nightshade, OCEAN

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar un comentari.

TOP